ESNAFIN YAZAR KASA TERCİHİNDE MALİYET VE YETERLİLİK ÖN PLANDA

SOZCU_20161027_9

POS Genel Müdürü Feridun Yuğaç, “Yeni nesil yazar kasa, işletmelerimiz açısından önemli bir yatırım. Mükelleflerin, satın alacakları cihazın uzun ömürlü ve donanımının kaliteli olmasına dikkat etmelerini öneriyoruz” dedi.  Türkiye, 1 Ocak 2018 itibarıyla Gelirler İdaresi Başkanlığı ile doğrudan bağlantıda olan yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara geçiş yapacak. Binlerce esnafı ilgilendiren bu değişim kapsamında yaklaşık 1.6 milyon yazar kasanın yerini yeni nesil yazar kasalara bırakması bekleniyor. İşyerlerine zaman ve maliyet kazancı olarak geri dönecek yeni nesil yazar kasa yatırımı, kayıt dışı ekonomiyle mücadele açısından da somut sonuçlar doğuracak. Yeni nesil yazar kasalara geçiş sürecinde esnaf ve işletmelerin dikkat etmesi gereken en önemli unsurlar arasında maliyet ve yeterlilik yer alıyor. 22 yılı aşkın süredir perakende sektörü için donanım ve yazılım ürünleri sunan POS A.Ş.‘nin Genel Müdürü Feridun Yuğaç, “Yeni nesil yazar kasa, esnafımız ve işletmelerimiz açısından önemli bir yatırım. Mükelleflerin, satın alacakları cihazın uzun ömürlü ve donanımının kaliteli olmasına dikkat etmelerini öneriyoruz. Bu sayede yaptıkları yatırımın karşılığını uzun yıllar almaya devam edebilirler” diyor.

10 YILLIK GARANTİ

Yazar kasa değişiminin 500 milyon dolar büyüklüğünde bir pazar yarattığı tahmin ediliyor. Bu pazar içinde yaklaşık 120 bin adet bilgisayar bağlantılı yazar kasa bulunuyor. POS AŞ, yeni dönemde mükelleflere Toshiba 4610-2NF yeni nesil ödeme kaydedici cihazları sunacak. Yeni yasal düzenlemede ödeme kaydedici cihazların değişim süresinin 10 yıl ile sınırlandığını hatırlatan Yuğaç, “Biz müşterilerimize 10 yıl boyunca ilk günkü kadar hızlı ve güvenli çalışan cihazlar sunuyoruz” dedi. Farklı perakendecilerde pilot uygulamaya alman Toshiba 46102NF yeni nesil ödeme kaydedici cihaz, 150 km. kafa ömrü, 1.5 milyon kesici ömrüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ürün, dayanıklılığı ve hızıyla fark yaratıyor. IBM Türk Ltd. Şti. ortaklığı ile 1993 yılında kurulan ve 2012 yılında Toshiba Global Commerce Solutions şirketine geçen POS A.Ş.‘nin şu an piyasada, market, indirimli (discount), market zinciri uygulamaları, restoran/self servis ve masada yemek hizmeti veren yiyecek içecek sektörü, özellikle mağazacılık alanlarında faaliyet gösteren farklı perakendeciler müşterileri arasmda yer alıyor.

YAYGIN SERVİS AVANTAJI SUNUYOR

GIDA, tekstil, konuk ağırlama gibi sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin ödeme kaydedici cihaz ihtiyaçlarını tek donanımla karşılamayı hedefleyen POS A.Ş müşterilerine Türkiye çapında 44 lokasyonu kapsayan yaygın servis ağı ile bakım ve destek hizmetleri de sağlıyor. POS AŞ., perakende sektöründe yer alan farklı segmentteki perakendeciler için POS yazarkasa donanım ve yazılım ürünleri, kuruluş, destek, proje yönetimi, danışmanlık ve bakım hizmetleri kapsamında uçtan uca çözümler sunuyor. POS AŞ. tarafından geliştirilmiş olan mağazacılık ön ofis yazılımı olan Genius uygulamaları, POS yazarkasa donanımları üzerinde uluslararası müşterilerde olmak üzere pek çok perakendeci tarafından kullanılıyor.

POS Yardım Masası’na 365 gün 08:30-23:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

POS Yardım Masası