Mudo Ile POS A.Ş.’Nin Iş Birliği Sayesinde Alışveriş Deneyiminde Yepyeni Bir Dönem Başlıyor!

Türkiye Çapındaki Mudo Mağazalarında Kullanıma Alınacak Yeni Nesil Yazar Kasalarla Müşteriler Ödeme Için Kasaya Geldiklerinde Interaktif Deneyimler Yaşıyor.

Perakende sektörünün yenilikçi markalarından Mudo ile 20 yılı aşkın süredir perakende sektörü için donanım ve yazılım ürünleri sunan POS A.Ş., mağazada alışveriş deneyiminde çığır açacak bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Mudo’nun “birinci önceliğimiz müşteri memnuniyeti” yaklaşımıyla POS A.Ş.’nin yeni nesil yazar kasa teknolojileri bir araya geliyor.

Yeni nesil alışveriş deneyimi için Türkiye çapındaki 117 Mudo mağazasına POS A.Ş. tarafından Toshiba multitouch TCxWave POS donanımı ve Toshiba TCxDisplay multitouch müşteri ekranları kuruldu. Türkiye’de ilk kez Mudo tarafından kullanılacak Toshiba TCxWave POS donanımı ve Toshiba TCxDisplay multitouch müşteri ekranları alışveriş anında müşterilere etkileşimli alışveriş deneyimi sunarak ezberleri bozuyor. Kurulan yeni nesil yazar kasalar, mağaza içinde müşterilerin, istedikleri bilgi ve içeriklere erişmelerine imkân tanıyor. POS A.Ş.’nin Genius Open yazılımı sayesinde yeni nesil yazar kasalar kasa personelinin işini kolaylaştırarak alışverişin kısa sürede sonlandırılmasını sağlıyor.  Mudo müşterileri yeni nesil yazarkasalar sayesinde alışveriş için kasaya geldiklerinde kendilerine özel indirimlerden de faydalanabiliyorlar.

Mudo ile 20 yılı aşkın süredir birlikte çalıştıklarını hatırlatan POS A.Ş. Genel Müdürü Feridun Yuğaç, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Alışveriş kavramı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de değişiyor. Alışveriş deyince artık yalnızca bir alım-satım işleminden değil, bireysel ihtiyaçlara göre anında çözüm geliştirilen başlı başına bir deneyimden söz ediyoruz. POS A.Ş. olarak Toshiba’nın bu alandaki en yenilikçi ürünlerini 22 yıldır müşterilerimize sunuyoruz. Mudo’nun kullanacağı yeni nesil yazar kasalar sayesinde Mudo müşterileri de bu deneyimden faydalanabilecek, kendilerine anlık sunulan yenilikçi alışveriş deneyiminden faydalanabilecekler.”

Mudo mağazalarında yaşanan dönüşümle ilgili konuşan Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Taviloğlu, şu açıklamayı yapıyor: “50 yıllık köklü bir marka olarak müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve perakendenin yeni teknolojilerine en hızlı şekilde uyum sağlamak önceliklerimiz arasında. Bu alandaki en yeni ve en gelişmiş teknolojilere yatırım yaparak, müşterilerimizin Mudo mağazalarında yaşadığı alışveriş deneyimini etkileşimli, hızlı, kolay ve avantajlı bir noktaya taşıyacağımıza inanıyoruz.”

POS A.Ş. hakkında

POS A.Ş., perakende sektöründe yer alan farklı segmentteki perakendeciler için POS yazarkasa donanım ve yazılım ürünleri, kuruluş, destek, proje yönetimi, danışmanlık ve bakım hizmetleri kapsamında uçtan uca çözümler sunmaktadır. POS A.Ş. tarafından geliştirilmiş olan mağazacılık ön ofis yazılımı olan Genius uygulamaları, POS yazarkasa donanımları üzerinde yurtiçinde ve yurtdışında uluslararası müşterilerde olmak üzere pek çok perakendeci tarafından kullanılmaktadır. POS A.Ş. 1993 yılında POS Perakende Otomasyon Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. IBM Türk Ltd.Şti. ve Aytaş A.Ş. ortaklığı ile kurulmuştur. Nisan 2012’de Toshiba TEC’in IBM Perakende Çözümler ve Hizmetler grubunu satın alacağını duyurmasının ardından Ağustos 2012’de ilk grup ülkelerin yeni kurulan Toshiba Global Commerce Solutions’a geçişi gerçekleşmiştir. 30 Eylül 2012 itibarıyla ikinci grup ülkelerle birlikte Türkiye de geçişini tamamlamıştır. Böylece, aynı organizasyon yapısı ve unvanı korunarak, POS A.Ş.’nin hisseleri IBM’den Toshiba Global Commerce Solutions’a devrolmuştur.

Mudo hakkında

Özgün mağazacılık anlayışıyla bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Mudo, 1964 yılında Beyoğlu Fitaş Pasajı’nda, 12 metrekarelik bir dükkânda doğdu. Köklü perakendecilik deneyimine ilk olarak hediyelik eşya, plak ve renkli fanila satışı ile başlayan Mudo, o yıllardaki global trendleri takip ederek dünya modasını yansıtan ürünlerini müşterileri ile buluşturdu. Yaptığı cesur ve yenilikçi girişimlerle Türkiye’de özellikle gençler arasında moda anlayışının gelişmesini sağlayan Mudo, 1967 yılında Türkiye’de ilk baskılı tişört satışını gerçekleştirmesi ile sektörde fark yaratan değişimlere öncü olmaya daha o tarihlerde başladı. Mudo, gençliğin nerede olursa olsun kendine özgü bir giyim tarzına sahip olmaya başladığını Türkiye’de ilk fark eden marka oldu. Mudo, 1987 yılında modern, rahat, kaliteye önem veren ve giyimine özen gösteren, 25 yaş üstü çalışan kadın ve erkeklere yönelik Mudo Collection markasını yarattı. Mudo müşterisinin beğenisi ve desteğiyle gelişen bu girişimi, dünya üzerindeki tasarım trendlerini takip ederek ve her geçen gün ürün çeşitliliğini artırarak “Ev ve yaşam için her şey”i sunmayı ilke edinen yeni bir markaya, Mudo Concept’e dönüştürdü. Perakende Güneşi Ödülleri 2013’te “En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı” Ödülü, The Mobile Innovations Awards 2014’te “Perakendede Mobil İnovasyon” Ödülü gibi teknoloji ve dijital alanlarında yurt içi ve yurt dışında birçok farklı ödülü bulunan Mudo yaptığı teknoloji yatırımları ve geliştirdiği uygulamalar ile hem Türkiye hem de yurt dışında sadece perakende sektörü ile değil teknoloji şirketleri ile de yarışır hale gelerek sektörüne ilham vermektedir.

http://perakendecagi.com/kategori/guncel/mudo-ile-pos-a-s-nin-is-birligi-sayesinde-alisveris-deneyiminde-yepyeni-bir-donem-basliyor/

POS Yardım Masası’na 365 gün 08:30-23:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

POS Yardım Masası