Toshiba Perakende Çözümlerinde POS İle Büyüdü

POS A.Ş., Toshiba TEC’in, IBM Perakende Mağazacılık Çözümler Grubu’nu satın almasının ardından kurulan Toshiba Global Commerce Solutions şirketine geçiş sürecini 1 Ekim 2012 tarihinde tamamlayarak, yeni organizasyonunu ve gelecek yol haritasını anlattığı bir etkinlik düzenledi.

Toshiba TEC Nisan 2012′de IBM Perakende Mağazacılık Çözümler Grubu’nu 850 milyon dolara satın alarak yüzde 80.1′i Toshiba TEC’e, yüzde 19.9′u IBM ‘e ait ve perakende sektöründe çözümler üretecek olan Toshiba Global Commerce Solutions şirketinin kurulacağını duyurmuştu. Duyurunun ardından, satın alma sürecinin birinci etabı geçtiğimiz Temmuz sonunda ABD, Kanada, Meksika ve Avustralya’da finalize edildi. Ekim ayı itibarıyla, içinde Türkiye’nin de yer aldığı 11 ülkede iş operasyonlarının Toshiba Global Commerce Solutions şirketine devir süreci tamamlandı.
Anlaşma kapsamında Toshiba IBM ile birden fazla yıla yayılan bir sözleşme yaptı ve buna göre yeni kurulan Toshiba Global Commerce Solutions, Akıllı Ticaret alanında IBM Premier Çözüm Ortağı olarak hizmet veriyor. Böylelikle, genişletilmiş küresel kapsama alanı olan Toshiba Global Commerce Solutions, çok uluslu perakendecilere kusursuz destek sunma yeteneğini artırıyor.
Konuyla ilgili konuşan POS A.Ş. Genel Müdürü Feridun Yuğaç, yeniden yapılanma döneminde kritik önemdeki iş fonksiyonlarının geçişini bu yapıya uygun olarak sağladıklarını ve müşterilerine kesintisiz hizmet ve destek vermeyi başardıklarını söyledi. Yuğaç, içinde yer aldıkları yeni organizasyonun perakendicilere sundukları çözümlerin geliştirilmesi için iyi bir fırsat olduğunu belirtti. Perakendecilerin bugün hızla değişen iş ortamına uyum sağlamalarına olanak tanıyan ve aynı zamanda gelecek için esnek kalmalarını sağlayacak çözümler sunmak gerektiğini ifade eden Yuğaç, yenilenen kimlikleriyle perakendecilere verimli çözümler sunacaklarının altını çizdi.

POS Yardım Masası’na 365 gün 08:30-23:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

POS Yardım Masası