YENİ NESİL ÖDEME KAYDEDİCİ SİSTEM DÖNEMİ BAŞLIYOR!

KOBI_LIFE__20161101_42

İstanbul’daki farklı alışveriş merkezlerinde denemeye alınan Toshiba 46lO-2NF yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar uzun omur ve uygun maliyet avantajlarıyla 2016’da eski nesil yazarkasalarını yeni nesil sabit yazarkasalarla değiştirmek zorunda olacak perakende işletmelerinin iş verimliliğini artıracak. 22 yılı aşkın suredir perakende sektöründe yer alan farklı segmentlerdeki perakendeciler için POS yazarkasa donanım ve yazılım ürünleri sunan POS A.Ş. , 2016 yılı itibarıyla tüm perakende işletmelerinin edinmek zorunda olduğu yeni nesil ödeme kaydedici sistemlere yönelik yeni ürünlerini piyasaya sunmaya hazır. İlk olarak 2013 yılında perakendecilerin gündemine gelen yeni nesil ödeme kaydedici sistemlerin kullanımı, yasal mevzuat gereği 2016’dan itibaren tüm Türkiye’de zorunlu hale gelecek. Kayıtdışı ekonomi ile mücadele stratejisi kapsamında getirilen bu zorunlulukla eski nesil ödeme kaydedici sistemlerin yerini, üst düzey güvenlik seviyesine sahip ve istenilen anda tüm işlem bilgilerini Gelirler İdaresi Başkanlığına iletme becerisi ile donatılan yeni nesil ödeme kaydedici sistemler alacak. Konuya ilişkin tebliğin yayınlandığı ilk 42 günden bu yana ödeme kaydedici sistem sektöründe faaliyet gösteren birçok firma yeni nesil ödeme kaydedici sistem onayı almak için TÜBİTAK ve Maliye Bakanlığına müracaat etmişti. Gerekli izinleri alan ilk firmalar arasında yer alan POS A.Ş. 2013 yılından buyana geliştirdiği yeni nesil ödeme kaydedici sistemlerini bilgisayar bağlantılı sabit masaüstü yazarkasalara geçmekle yükümlü işletmelerin beğenisine sunacak.

Pilot uygulamalar başladı

2012 yılından bu yana Toshiba Global Commerce Solutions çatısı altında faaliyetlerini sürdüren POS A.Ş. yeni nesil ödeme kaydedici sistemlerinin pilot uygulamalarını gerçekleştirdi. Toshiba 46lO-2NF yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar, POS A.Ş.‘ye ait SurePOS ve TCx terminalleriyle GMP3 ile bağlantılı olarak 4 Aralık tarihinden itibaren çalışmaya başladı. Süreç kapsamında 4 Aralık tarihinde D&R Trump Towers Mağazası, 9 Aralık tarihinde Çağlayan Market ve 11 Aralık tarihinde Ozdilek Viaport AVM sonrasında Özdilek Özlüce. Özdilek Geçit mağazalarında gerçekleştirilen cihaz kurulumları. 4000’e yakın POS AŞ müşterisini kapsayacak şekilde ilerleyen günlerde de devam edecek.

Uzun ömür, uygun maliyet

POS A.Ş. Genel Müdürü Feridun Yuğaç‘a göre yeni nesil ödeme kaydedici cihaz seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar uzun ömürlülük ve uygun maliyet. Yeni yasal düzenlemede ödeme kaydedici cihazların değişim süresinin 10 yıl ile sınırlandığını hatırlatan Yuğaç. “Cihazın uzun ömrü, donanım kalitesine işaret eder kimi cihazın rulosu az ya da fazla olabilir, kimi cihaz yüksek donanımlı gibi görünürken iki yılda ömrünü tamamlayabilir. Biz müşterilerimize 10 yıl boyunca ilk günki kadar hızlı ve güvenli çalışan cihazlar sunuyoruz” diyor Farklı perakendecilerde pilot uygulamaya alınan Toshiba 4610-2NF yeni nesil ödeme kaydedici cihaz, 150 km kafa ömrü, 1,5 milyon kesici ömrüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ürün dayanıklılığı ve hızıyla fark yaratıyor.

POS Yardım Masası’na 365 gün 08:30-23:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

POS Yardım Masası