Yeni nesil yazarkasalara geçerken dikkat!

9 ay içinde YNÖKC’Iere geçiş zorunluluğu olan işyerlerinde yazarkasaların sorunsuz çalıştırılmasından üretici firmalar sorumlu olacak. Bilgisayar bağlantılı yazarkasa sektörünün %50’sini elinde bulunduran POS A.Ş. bu dönüşümde büyük rol oynuyor. 22 yılı aşkın suredir perakende sektörü için donanım ve yazılım ürünleri sunan POS A.Ş., 2016 yılı itibarıyla isletmelerin edinmek zorunda olduğu yeni nesil ödeme kaydedici sistemlere yönelik yeni ürünleri ile piyasanın önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

Pazar 500 milyon dolara ulaşıyor

Türkiye’de yaklaşık 1.6 milyon adet yazar kasanın değişimi on görülüyor. Bu değişimin yaratmış olduğu pazar büyüklüğü yaklaşık olarak 500 milyon dolar Sayısı bu pazar içinde yaklaşık 120 000 olan bilgisayar bağlantılı yazarkasa sektörünün %50’lik pazar payı POS A.Ş.’nin elinde bulunuyor. POS A.Ş. Toshiba 4610-2NF yeni nesil ödeme kaydedici cihazlarının sarış ve kuruluşlarına devam ediyor.

10 yıl boyunca ilk günkü gibi

POS AŞ. Genel Müdürü Feridun Yuğaç’a göre YNÖKC seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar uzun ömürlülük ve uygun maliyet. Yeni yasal düzenlemede YNÖKC’lerin değişim suresinin 10 yıl ile sınırlandığını hatırlatan Yuğaç “Cihazın uzun ömrü, donanım kalitesine işaret eder. Kimi cihazın rulosu az ya da fazla olabilir, kimi cihaz yüksek donanımlı gibi görünürkcn iki yılda ömrünü tamamlayabilir. Biz müşterilerimize 10 yıl boyunca ilk günkü kadar hızlı ve güvenli çalışan cihazlar sunuyoruz” diyor. Toshiba 4610-2NF yeni nesil ödeme kaydedici cihaz, 150 km. kafa ömrü 1.5 milyon kesici ömrüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

POS Yardım Masası’na 365 gün 08:30-23:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

POS Yardım Masası