GeniusOpen

GeniusOpen, POS AŞ tarafından geliştirilen yeni nesil satış noktası uygulamasıdır. 

GeniusOpen, önceki nesil Genius ürünlerinde de olduğu gibi perakende sektörünün temel özelliklerine sahip olan satış noktasındaki en büyük yardımcınızdır. 

GeniusOpen’ın yeni ve üstün teknolojisi, tüm yazılım ihtiyaçlarınızı karşılayarak mağazanızda başka bir ön ofis uygulama platformuna ihtiyaç bırakmaz. Sahip olduğu temel satış özellikleri ve gelişmiş kampanya özelliklerine ek olarak, mağazalarda iş maliyetini azaltan, güvenliği artıran merkezi yönetim alt yapısı, sizleri ileri seviye kampanya yönetimi ve diğer birçok yeni teknoloji ile taeenıştırmaktadır. 

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve her büyüklükteki perakendeci için dizayn edilmiş GeniusOpen, işlerinizi büyütürken yatırımınızı korumanızı sağlar. 

Satış Fonksiyonları  

Java tabanlı mimarisi ve özel tasarımının sağladığı zengin fonksiyonları ile farklı sektördeki perakendecilerin satış noktasında görev alan GeniusOpen, temel satış fonksiyonlarının yanında kampanya, promosyon, kupon, belge arama motoru, otomatik iade ve değişim, müşteri yönetimi ,sadakat kart puanı, hediye kartı gibi yüzlerce özel fonksiyon ile satış noktanızın verimliliğini artırırken, aynı zamanda sanal ürün, eve teslim, tahsilat, mobil ödeme, e-arşiv/e-fatura/e-irsaliye desteği gibi özellikleriyle mağaza operasyonlarını yönetir ve müşterilerinizin alış veriş deneyimini iyileştirir. 

GeniusOpen mağaza, kasa ve kasiyer bazlı geniş yetkilendirme ile daha güvenli bir platform sağlar. Kişiselleştirilebilir ekranlar sayesinde sadece ihtiyaç duyulan fonksiyonların ekrana yerleştirilmesi ve çoğu işlemin/hesaplamanın sistem tarafından otomatik yapılabilmesi ile hataları en aza indirger. 

Merkezi Yönetim Yeteneği  

GeniusOpen merkezi yönetim özelliği sayesinde perakendeciler, tüm lokasyonlarını merkezden izleme ve lokasyon bazında hızlı ve doğru karar verme imkanına sahip olur. 

Çoğu işlemi otomatik ve uzaktan yapılabilen GeniusOpen ile mağaza personeliniz müşterilerinize daha fazla zaman ayırır.  

Verimliliği Arttıran Tasarımı 

Gelişmiş kampanya yönetimi, interaktif ve otomatik satış fonksiyonları ile işletmenizde müşteri memnuniyetini arttırırken, verimliliğinizi ve karlılığınızı kontrol edebilmenizi sağlar. 

GeniusOpen’ın görsel ve yönlendirici satış ekranları sayesinde kasiyerlerin sistemi başarılı kullanma süresi artar ve daha hızlı uyum sağlar. 

Perakendenin Teknoloji İle Birleşimi  

GeniusOpen, yeni teknolojilerinin sağladığı avantajlarla çok kanallı perakendecilik uygulamalarını birleştirir. Perakendecinin farklı kanallarda (mobil, e-ticaret, mağaza) esnek, anında ve rekabetçi kararlar vermesine olanak sağlar. 

Her büyüklükteki perakendeciye uygun tasarım 

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren her büyüklükteki perakendeciye uygun tasarlanmış GeniusOpen, işletmeniz büyürken yatırımınızı da korumanızı sağlar. 

 Esnek kampanyalar satışınızı arttırır 

GeniusOpen’ın kampanya özelliği sayesinde müşteriye kişiselleştirilmiş seçenekler sunarak müşteri sadakatini artırır ve marka bağlılığı yaratabilirsiniz. En karışık kampanyaları kolaylıkla tasarlayabilmenizi ve yönetebilmenizi sağlayabilen kampanya sihirbazı ile hem kazanma hem de harcama kampanyalarını ayrı ayrı tanımlama imkânı sağlar. Otomatik İade ile kampanyalı satışların iadesi kolaylaşır. GeniusOpen çakışan kampanyalarda müşteri için en iyi kampanyayı seçerek müşteri memnuniyetini sağlar. 

Güvenilir çift taraflı veri aktarımı 

Merkez, mağaza ve kasa arasında güvenilir, çift yönlü veri akışı, işletmenizin sahip olduğu altyapı ve ihtiyaçlara göre yapılandırılabilir. Böylelikle merkezden yapılan tüm tanım ve değişiklikler anında mağaza ve kasalara aktarılır. Mağaza ve kasalarda yapılan tüm işlemlere dair veriler otomatik olarak merkezde toplanır. 

Otomatik iade  

GeniusOpen’ın esnek ve parametrik kampanya yapısı, parçalı kullanımı destekleyen puan, kupon, hediye kartı, mobil ödeme, sanal ürün satışı, online sipariş gibi fonksiyon ve özellikler iade işlemlerini daha karmaşık hale getirmektedir.   

Bu yapıya dışardan eklenen kampanya ve promosyon sistemlerinin iade işlemleri, perakendecilerin mutabakat süreçlerini zorlaştırırken, iade hatalarına sebep olabilmektedir.  

GeniusOpen’ın otomatik iade yapısı, iade işlemi esnasında tüm kazanılmış ve kullanılmış avantajları değerlendirerek hesaplamaları otomatik olarak yapar ve online olarak gerçekleştirir. Bu özellik sayesinde iadelerden doğabilecek kayıplar ortadan kalkar. 

Farklı Toshiba POS donanım alternatifleri 

GeniusOpen’ın dokunmatik ekran ve klavyeli kullanım özelliğine sahip olması, perakendeciye işletmesindeki satış noktasında farklı konfigürasyonlarda Toshiba POS donanımlarını kullanma imkânı sağlar.  

Toshiba Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (YNÖKC) ile fiş/fatura/bilgi fişi/e-arşiv/e-fatura düzenlenebilir. Ayrıca Toshiba TCx yazıcılar ile e-arşiv/e-fatura düzenlenerek kullanılabilir. 

Toshiba Satış noktası terminallerinde bulunan LCD veya dokunmatik kasiyer ekranına ek olarak takılabilen ikincil LCD veya dokunmatik müşteri ekranı desteği sayesinde dijital tabela uygulamalarınızı da destekler. 

POS Yardım Masası’na 365 gün 08:30-23:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

POS Yardım Masası